Dodany: 2010-08-19 13:37:28

OświetlenieŚwiatło to życie zarówno dla roślin jak i dla zwierząt. Dlatego odkąd ludzie pierwotni zdobyli umiejętność zdobywania ognia, rozświetlali nim swoje jaskinie. W kolejnych wiekach mimo braku elektryczności ludzie nie rezygnowali z oświetlania pomieszczeń. Oświetlenie wewnętrzne i oświetlenie zewnętrzne stanowiły łuczywa, świece, lampy naftowe oraz wiele innych materiałów.

 

Dziś elektryczność pozwala nam montować oświetlenie w każdym możliwym miejscu. Wybór lamp jest przeogromny. Ogromne jest również ich zastosowanie. Oświetlenie wewnątrz budynków stanowią różnego typu lampy stojące, kinkiety, żyrandole, a także popularne ostatnio halogeny, montowane nie tylko jako oświetlenie górne, ale także oświetlenia stopni schodów lub też wnętrza szaf.

 

Oświetlenie zewnętrze to także mnóstwo rozwiązań i zastosowań lamp i elektryczności. Na zewnątrz domu instalowane są plafony, kinkiety oraz lampy solarne, które nie czerpią bezpośrednio z elektryczności, ale kumulują promieniowanie słoneczne, które następnie oddają w postaci światła. Jak widać dostępne oświetlenie jest naprawdę ogromne.  Budując dom lub wyposażając mieszkanie warto wybrać się do sklepu z lampami, gdzie znajdziemy coś dla siebie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Oświetlenie
Nick: