Dodany: 2010-08-19 14:05:18

KominkiWiele osób budując dom, już na etapie projektu rozważa spełnienie marzenia, o którym ciężko myśleć mieszkając w bloku. Jest to mianowicie posiadanie kominka. Kominki to specjalne miniaturowe piecyki, ustawiane głównie w salonach.

 

Dają one niepowtarzalny klimat.

Ogień nadaje salonom niepowtarzalny wygląd. Kominki składają się z dwóch części. Pierwsza to żeliwny wkład kominkowy, druga z kolei to obudowa takiego wkładu. Dopiero te dwie części razem tworzą kominki. Obudowy kominkowe są coraz bardziej wymyślne. Produkowane są głównie z kamieni różnego rodzaju – od rustylaknych kamieni otoczaków, przez cegłę, piaskowce lub eleganckie granity i marmuty. W ostatnim czasie niezwykle popularne stało się wykorzystywanie kominków jako źródła ogrzewania domu. Wykorzystywane są do tego tak zwane kominki z płaszczem wodnym.

 

W ścianach domu montowane są specjalistyczne rurki, które rozprowadzają ciepło wytworzone przez kominek. Jeśli chcesz zachwycić swoim wnętrzem, koniecznie zainwestuj w kominek. Budowa kominka może stać się nie tylko atrakcją twojego salonu, ale także sposobem na oszczędne ogrzewanie domu.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kominki
Nick: