Dodany: 2014-06-03 09:17:52

 

Pochodzenie nazwy Nazwa „psychologia” wywodzi się z greckich słów „psyche” oraz „logos” znaczących dosłownie „dusza”  oraz „myśl”. Należy więc to dosłownie tłumaczyć jako nauka czy też wiedza o duszy.

 

psycholog olsztyn jest więc człowiekiem zgłębiającym wiedzę o mechanizmach kierujących ludzkimi zachowaniami, nawykami, oraz emocjami. W dzisiejszych czasach pojęcie to bywa mylone z psychiatrą, czyli osobą zajmującą się badaniem, diagnozowaniem i leczeniem chorób psychicznych. Psycholog olsztyn natomiast nie musi mieć wykształcenia medycznego a jego wiedza może zostać wykorzystana także w zawodach niezwiązanych z leczeniem czy diagnozowaniem ludzi.

 

Jest to bowiem wiedza często wykorzystywana w reklamie, więziennictwie czy sporcie. Pomaga on osiągnąć cele poszczególnych jednostek lub poprzez odpowiednio dobrane komunikaty wpłynąć na wybory tłumów w odpowiedni sposób. Jednym słowem psycholog olsztyn sprawdza się wszędzie tam, gdzie ważna jest znajomość ludzkich zachowań i ich wpływu na otoczenie.Dodaj nowy komentarz do artykułu Pochodzenie nazwy
Nick: